Co nám chybí? ALTERNATIVA !!!

Voláme draze, voláme možná nejdráže ze všech zemí Evropy. Dokazují to cenová srování naše, různých autorů na netu, srovnání OECD a dokonce i srovnání ČTÚ.

Co je špatně?
Co je z pohledu českého uživatele špatně na cenových srovnáních ČTÚ? Můžeme odpovědět všechno a nejspíš bychom měli pravdu. ČTÚ nemá zájem na objektivním srovnání cen v mobilních telekomunikacích a prostřednictvím úpravy metodiky vědomě manipuluje s výsledky. Snaží se tak skrývat vlastní neschopnost? Nebo úplatnost? Nebo obojí?

Je třeba si položit i otázku: Co je z pohledu českého uživatele špatně na cenových srovnáních OECD? Jsou přece podle jasné metodiky, Telingen těžko podezřívat z úplatnosti či jiných zájmů, které by vedly k lepším nebo horším výsledkům Česka ve srovnání. A přece ve srovnání něco podstatého chybí!


Chybí ALTERNATIVA!
Cenové srovnání OECD se snaží porovnávat cenovou úroveň v té které zemi s ostatními. V potaz bere operátory s dominantním postavením na trhu, vybírá u nich tarif nejlevněji pokrývjící spotřebitelské koše a výslednou cenu přepočítává paritou kupní síly. Seriózní postup, přesto má logickou vadu.

V porovnání chybí ALTERNATIVA! Zákazníci v civilizovaných zemích totiž mají možnost využít i nabídky podstatně levnější, než jsou srovnávané tarify. Mají možnost využít nabídky třetího i čtvrtého operátora v dané zemi a mají možnost využít nabídky celé řady virtuálních operátorů. U nás taková možnost NEEXISTUJE !!!

Jak na tom Česko je?

Máme 3 GSM/UMTS operátory - O2, T-Mobile a Vodafone. U:fon není možné počítat, protože používá nestandardní frekvenční pásmo a je použitelný pouze se speciálně upravenými telefony. Chybí nám v civilizovaných zemích obvyklý 4. operátor - např. i menší Rakousko má operátory 4. Chybí nám ale i virtuální operátoři. Oligopolní trio O2, T-Mobile a Vodafone se rozhodlo se o svůj zlatý důl s nikým nedělit a ČTÚ se k této skutečnosti staví zcela nepochopitelným způsobem. Výsledkem je situace, kdy Česko, jako jediná z civilizovaných zemí Evropy, nemá žádného virtuálního operátora.

Za této situace zákazník nemá kam utéct. Standardní služby GSM/UTMS nabízí pouze oligopolní trio O2, T-Mobile a Vodafone. Jak vyplývá z cenového srovnání OECD, oligopolní ceny jsou ve všech zkoumaných případech nadprůměrné až téměř nejdražší ze všech srovnávaných.

Jak by asi dopadlo srovnání našich operátorů s naopak nejlevněším tarifem v každé zemi vč. 4. operátorů, vč. virtuálních operátorů? Srovnání pro spotřebitelské koše OECD, navíc přepočtené paritou kupní síly? Pravidelní čtenáři našich zpráv si to umí představit. Pro ty ostatní, jedna velká KATASTROFA!

ALTERNATIVA v podobě 4. operátora ani virtuálních operátorů u nás NEEXISTUJE.


NECHCEME již dále být dojnou krávou oligopolní trojky O2, T-Mobile a Vodafone!
NECHCEME platit předražené mobilní volání a služby!

CHCEME výběrové řízení na 4. operátora s vyloučením účastní oligopolní trojky!
CHCEME virtuální operátory v každé síti!
CHCEME férové ceny za mobilní volání a služby!CHCEME ALTERNATIVU !!!


Chceš možnost volat podstatně levněji? Chceš volat v síti 4. operátora nebo přes virtuálního operátora?

Tak pro to musíš něco udělat!

Řekni o tomto článku všem svým kamarádům. Dej si upoutávku na článek na zeď. Pošli link na tento článek (http://predrazenevolani.blogspot.com/p/co-nam-chybi-alternativa.html) všem svým kamarádům mailem! Pomoz šířit tyto informace!!!
Štítky:
 1. Anonymní

  To aby si kazdy vzal nejaky pekny rakousky/nemecky/belgicky/atd... tarif
  a vznesl dotaz na Sveho oblibeneho operatora jestli je/neni schopen nabidnout neco podobneho :) Cim vic lidi ...

 2. Anonymní

  presne to uz jsem udelala, odpoved je vzdy stejna. operatori moc dobre vedi, jake jsou ceny v okolnich zemi a vedi ze cesko je nejdrazsi. obavam se ze pro zmenu tohoto systemu nebude stacit jeden clanek. telefony museji pouzivat vsichni denne. definitivní a pro klienty profitujici reseni situace je zda se v tuto chvili zcela imaginarni.

 3. Enigma

  Jak padne roaming, udělám zřejmě to, že si zřejmě pořídím SIM kartu sousední země, pokud se naše velká trojka neuráčí ceny se zbytkem Evropy sladit.

 4. Anonymní

  Jsem také skeptický ke všem protestům. Je to vše na ČTÚ..:-(

 5. Anonymní

  O2 ma dva šedé "virtuální operátory" a poté ce se je snažil přidusit a chvílí se jim moc kyslíku nedostávalo, kohoutek s O2 jim nakonec pootevřel a status "operátora" posvětil ČTÚ viz.: http://zpravy.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/tmt-a-hermod-smeji-preprodavat-sluzby-o2
  Jejích nabídky jsou tady:
  TMT CZECH
  http://tmtczech.cz/soubory/IP_02_10_Trinec.pdf
  http://tmtczech.cz/soubory/IP_03_10_Trinec.pdf
  http://tmtczech.cz/soubory/VOP/VOP TMT.pdf
  HERMOD
  http://www.dh.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=491&Itemid=90
  http://www.dh.cz/dokumenty/hermod/IP_Hasici_6_2011_e.pdf

 6. Anonymní

  SIMku sousedni zeme? To je reseni bohuzel pouze pro odchzi hovory. Nemyslim si totiz, ze se s tim zlevni i mezinarodni hovory :-(

 7. Anonymní

  Ceny operátorů jsou dlouhodobě výsměchem a arorogancí s vlezlými nabídkami různých balíčků, výhod a dalších blábolů, které zatěžují klienta výběrem nejlepšího řešení, které se stejně ukáže jako drahé, a neúsporné.
  Není pravda však, že nemáme v ČR virtuální operátory. Jsou to však neveřejné služby VPS Vnitro Podnikových Sítí, kam může i běžný občan. Problémem je, že do takové sítě můžete jen pomocí certifikovaných zprostředkovatelů na doporučení. A kde je hledat?
  Musíte se jen ptát svých známých, jestli o někom neví. Reklama takové VPS je striktně zakázána operátory pod velkou pokutou. Samozřejmě - hlídají si dojné krávy.
  Já tímto zprostředkovatelem jsem, ale nemohu Vám zde zanechat ani kontakt bohužel a ani název VPS.

 8. Anonymní

  Konečně se někdo probudil. Komparace -srovnání je dobrý prostředek, jak na tom kdo je. Jako u chlapů ve sprchách :-) Nekonečná drzost operátorů, kteří ústy svých výtečně placených mluvčích(placených našimi penězi) i nadále lžou o ohromných investicích v ČR a naprosté oprávněnosti nám účtovat, tak jak dosud účtují.Protestu se zúčastním...

 9. Zdenous

  Proč ČTÚ nic neřeší, ačkoli by měl? Příčina je to stejná jako kdekoliv jinde. A tou je korupce. Co jiného by ČTÚ bránilo v tvrdém a důkladném řešení této situace.. ?

 10. Anonymní

  Typicky české, ani mě to nepřekvapuje. Už je málo věci, na co si Češi nestihli stěžovat.
  Nemáš na to??? Tak nevolej... A že si někdo kdo provolá 200 na kredit nemá výhodné podmínky je docela pochopitelné. A kdo volá si má dohodnout lepší cenu. Ale jo všichni to vypňete, 3G aspoň jede rychleji.

 11. Anonymní

  typicky čecháčkovská reakce: já na to mám, já si to umím zařídit a vy ostatní jste nuly.

  a když se podíváš do zrcadla, není ti zle? ne? ale mělo by.

 12. Anonymní

  Jen mě trošku zaráží jedna věc. Tou je jednostrannost těchto stránek. Jasně, kdo by platil víc, když může ušetřit? Ale napříkald s virtuálními oeprátory to není tak snadné. Uděláte si firmu, podnikáte a teď vy po vás někdo chtěl, abyste půjčovali služební auto atd. jiné firmě? Tak to ale je s virtuálními operátory. Využívali by sítí, které si firmy vystavěly za své peníze. To mi příliš fér nepřijde. A pokud se vám líbí ceny v Rakousku, nezapomeňte, že tam je zpoplatněná infolinka a za kdejakou službu, kterou tu máme my zadarmo, se u nich tvrdě platí. A co se týká cen- je to prostě nabídka vs. poptávka= konečná cena. Prostě tržní hospodářství. Taky nezlevníte auta ve svém autobazaru, když lidé kupují za stávající ceny, nebo snad ano? Zamyslete se a díky předem za inteligentní odpovědi, plné nadávek a urážek :)

 13. Je hezké najít všechny argumenty tiskových mluvků našich operátorů v jednom příspěvku...

  Předně, nic z těch srdceryvných příměrů s virtuálními operátory není pravda. Ve skutečnosti za předem stanovených podmínek nakupují tytéž služby (minuty, sms, data), jaké operátor poskytuje i koncovým zákazníkům. Jen nakupují opravdu ve velkém a logicky za lepší ceny. A funguje to tak ve všech zemích civilizované Evropy. Co je na tom nefér a proč právě jen u nás se tohle ozývá?

  Co se týče cen, když budeme mít ceny jako v Rakousku, všichni rádi budeme "tvrdě" platit všechny ty zmiňované služby. Protože tím zkoušíte strašit lidi, spočítali jsme to. A co nám vyšlo? Za rozdíl ceny by přenos čísla vč. aktivace bylo možné uskutečnit 87x za 60 měsíců !!!

 14. Anonymní

  Jednání s o2 bylo celkem rychlé, stačilo jim poslat tento ceník (http://oszdepopraha.czweb.org/clanek_telefony_tarify/VPNFamily_cenik_20100901.pdf) a říct jim, že pokud mi nedají srovnatelnou nabídku, tak budou mít ze mě ješte méně zisku, protože daná společnost to od nich kupuje ještě levněji.

 15. medler

  A co začít jednat, spustit kolotoč. U jednoho operátora např. T-mobile (dle dostupných materiálů má nejvyšší marži) každý zákazník začne jednat o podstatné snížení ceny (např o 50 %) a když toho nedosáhne odejde k jinému operátoru. Při masivním snížení počtu zákazníků nezbyde T-mobile nic jiného než jít s cenami dolů a na to musí ostatní reagovat. Jde o to, domluvit se a konat. Hromadný, masivní a cílený útok je naší zbraní, kdy můžeme přestat brečet nad vydíráním a doprošovat se dovolání u hloupých a neschopných nebo zkorumpovaných (víc alternativ nevidím) lidí z ČTÚ, kteří jsou velmi dobře placeni z našich daní a veřejně se nám dlouhé roky vysmívají

 16. Anonymní

  Zdravím, netuším proč se snažíte změnit 3 operátory, když jsou už i alternativy. Pokud má kdokoli pochyby, tak je může využít. 290Kč- 150min/50 sms, 450Kč 300min/200 sms, úvazek 1 rok. Levněji jsem nenašel. Líbí?

 17. líná huba, holé neštěstí

  TAK SI O SLEVU ŘEKNĚTE! Neznám nikoho, kdo si u jakéhokoliv operátora řekl o slevu (cenu jakou je ochoten platit za jaké služby) a operátor by řekl NE. Tak se prostě nebojte mluvit. Osobně mám tarif neomezený pro SMS i volání a s internetem 2GB za 900Kč. To byl můj požadavek na cenu a služby a první operátor O2 řekl NO PROBLEM. Tzn. i jednotlivece může mít cokoliv chce.

 18. Anonymní

  Před několika měsíci proběhla na internetu zpráva o tom, že v Izraeli se nějaký tradiční výrobce rozhodl zdražit místně oblíbený druh sýru. Zákazníci-obyčejní spotřebitelé to odmítali a protestovali nicméně výrobce zdražil. Reakce obyvatelstva byla taková, že přes Fuck Book se spojili a rozhodli se cíleně bojkotovat nákup tohoto sýru. Výrobce byl nucen vrátit ceny zpět.

  To samé by bylo možné i zde v případě operátorů a to následujícím způsobem:

  - vybrat operátora s nejmenším podílem čísel z celé trojky (pravděpodobně Vodafone) a od tohoto po odmítnutí přímého bezpodmínečného požadavku na cenu 500,- Kč / neomezené volání za měsíc do všech sítí požadovat ihned uvolnění do sítě jiného operátora,
  - aby to vyvynulo patřičně zesílený tlak, všichni co by od Vodafonu odcházeli, tak by číslo převáděli opět zaser jen k jednomu ze zbývajících dvou operátorů (ten by se musel předem na základě diskuse vybrat,
  - k novému operátorovi by všicni přecházeli na předplacené karty a to proto, aby neměl jistotu pravidelných plateb z paušálů,
  Vodafone by musel tzv. "svůj obchodní model změnit" a ceny by slevnil protože když muže dávat oproti ČR luxusní nabídky v zahraničí tak by je musel dát i tady,
  - to by donutilo i ostatní operátory jít s cenou hóóódně dolů,

  - Jediný problém proč to v ČR nepůjde je to, že češi jsou líní a kolaboranti takže při odchodu by Vodafonu skočili na jeho směšných 150min./měsíc za 250,- Kč, jak tady někteří zoufalcí oslavují,
  - lidi by to museli brát jako mobilní defenestraci a i za cenu, že 1-2 měsíce budou platit např. 2x více než normálně popř. silně omezí volání, bude to prostě válečný stav kterému opi podlehnou,
  - říká se tomu hlasování nohama a není operátor, který by tohle ustál kor když víme že miliardy tečou ze zisku pryč. To jsou naše peníze,
  - ikdyž mám v současné době vyjednáno volání za 350,- Kč měsíčně/ 1000 minut do všech sítí, klidně bych to udělal a převedl číslo, protože to co se tu děje je podpora zločinu a lidi jsou svým způsobem masochisté,
  - museli by do toho jít ale všichni společně tak, jako když cinkali klíče na Václaváku v 89.

 19. Anonymní

  Vzrušují vás vysoké ceny za volání? Já používám VoIP od mikrotech.cz (a ještě je voocall.cz) volání internet -> mobil = 1Kč/min, volání pomocí Callback = 2 Kč/min. CallerID se dá nastavit na tvoje číslo, takže si lidi myslí, že voláš normálně.

 20. Anonymní

  No, ale pokud plati operatori na danich urcite % statu z provolane minuty, tak je jasne, ze je lepsi na dani dostat 20% z 5kc nez 20% z 1kc... proto nikdy nebude zajem ze strany statu nikterak nutit operatory aby snizovali sve ceny. Stat na tom tak vic vydela = zadny zajem s danou situaci neco delat...

 21. No nemyslim si - pokud lidi by bylo volani levnejsi, lidi by ho vyuzivali vice, tzn. vice i obchodovali, firmam i fyz. osobam by zustalo vic penez a kola ekonomiky by se vic tocila, tzn. v konecnem dusledku by i stat vydelal vic na danich.
  Takhle se jednou zdani vetsi zisk velke trojky a nasledne putuje do materske firmy do zahranici, takze secteno podtrzeno stat vybere mene na danich, protoze ty penize odsud mizi, misto aby tu zustaly a otacely se...